Güneş, Dünya için ne anlama geliyorsa, kitaplar da benim için aynı anlama gelir

 

Fransız yazar ve filozof Denis Diderot’nun, "Güneş, Dünya için ne anlama geliyorsa, kitaplar da benim için aynı anlama gelir” sözü İyi Cüceler’in çocuklar ve aileler tarafından neden evlerinin bir köşesi gibi hissedildiğini anlatan, en güzel sözlerden biri bizim için.

Kitapçı denilince de aklımza, kitap, kahve, ahşap, kedi Dokunarak kitap seçmek, sizi harekete davet ediyoruz, dokunun, kitaba dokunmaya davet ediyoruz.
Üstelik her kitaba değilk seçilen niteikli kitaba…

İyi Cüceler’in raflarına yerleşecek kitapları seçerken; metni, illüstrasyonları, görselleri ve kitabın verdiği mesajları önemsiyoruz. 0-14 yaş cücelerimizin -ve elbette devlerimizin- keyifle okuyacağı kitapları seçmeye özen gösteriyoruz. İstiyoruz ki; çocuklar okuma aşkını olabildiğince erken yaşta kazanıp, pekiştirsin ve bunu yaşamlarının bir parçası haline getirsin.

İyi Cüceler’in kapısı; hayallere dalmak, çocukluğunu hatırlamak, kendi çocuğuna çocukluğunu yaşatmak, keyifli yolculuklar yapmak ve bunları yaparken bir şeyler yudumlamak isteyen tüm kitapseverlere açık. Çünkü biz; Alice gibi yolculuklara çıkıp hayvanların mesajlarını dinliyor, Küçük Prens gibi hayallere dalıyor, Don Kişot gibi vazgeçmeden, umudumuzu kaybetmeden yüreğimizden gelen sesi duyarak yola devam ediyoruz. 

iyicuceler_logo

 

İyi Haberler

almak için kayıt olun.