Banners4-03

“Ne yersek, oyuz.”

İyi gıdaya ulaşmak artık daha kolay gibi gözükse de hangisini seçeceğimizi belirlemek giderek zorlaşıyor. Ne tüketirsek ruhumuz ve bedenimize karıştığını düşünürsek sağlıklı gıdalarla beslenmenin önemi bir kez daha hatırlayabiliriz.

 

Çocukların güvenli gıdalarla sağlıklı beslenmesine yardımcı olmak amacıyla, kendi yediğimiz hijyenik,hem pratik hem besleyici, kaliteli ürünleri sofranıza sunuyoruz.

Size, gönül rahatlığıyla hep birlikte yenen sofraların tadını çıkarmak kalsın!

Başlıksız-1

Tarhana

Trakya’nın verimli topraklarından siz cüceler için doğal tarhana

25,00 TL

Başlıksız-2

Erişte

Ayşe ve Melek Anneanne’nin ellerinden hazırlanmış ev makarnasını sizlerle buluşturuyoruz.

25,00 TL

Neden
Tarhana ve Erişte

Tarhanaya aslında tarihin ilk hazır çorbası, erişteye de ev makarnası diyebiliriz. Hem besin değeri yüksek, hem de çok hızlıca hazırlanabilen yemekler olduğu için, kendi yaptığımız ve yaklaşık 12 yıldır evimizden eksik olmayan, kısıtılı zamanda en kolay hazırlanabilen, bağışıklık sistemi için faydalı, hijyenik ve biz çok sevdiğimiz için sizlerle paylaşmak istedik.
*Tarhananın 8 aydan sonra tüketilmesi tavsiye edilir.

Nasıl

Erişte yapımında sadece köy yumurtası ve sütü kullanılıyor. Anne elinden tamamen kendi mutfağında torunları için yaptığı, sonra ise tüm ailenin müptelası olduğu bir ürün. Tarhanayı, yazın en verimli zamanında, dalında olgunlaşarak bahçeden toplanan sebzeler ile yapıyoruz. İçine eklenen yogurt ise yine evde yapılan yoğurt. Süt ise komşuların serbestçe, ormanda, doğada dolaşan ineklerden.
Yapım ise Ayşe ve Melek Anneanne’den. Kendileri yemek ve temizlik konusunda muazzam yeteneklidir. Bir de severek ve özenle yaptıklarından mı bilinmez, el lezzetleri hiçbir lezzetle kıyaslanmaz.

Nerede

Tüm bu sağlıklı ürünlerin ham maddeleri nerede, Trakya’nın verimli topraklarında…
Üç köy ve bir orman geçerek ulaşılan, Gelibolu yolu üzerinde, Keşan’a bağlı deniz kıyısındaki köyü 25 yıl önce keşfetmiştik. Çevrede hiç bir sanayinin olmadığı ve tarlaların orman kenarlarında olduğu bölgede yetişen ürünleri tüm çevremizle paylaşıyoruz. İstedik ki, iyi cücelerimizle de paylaşalım.

Updating…
  • Sepetinizde ürün bulunmuyor.
Open chat
İyi Cüceler’e hoş geldiniz!
Size yardımcı olmak için buradayız 🐱🙋‍♀️