Banners4-01

"Bazı insanlar öyküleri ne görür, ne de işitir...
Sanki beyinleri tıkanmıştır.
Çocukların gözleri keskindir, en başından beri
öyküleri görürler, yapraklardaki öyküleri de..."
Daha Fazla Kumkurdu, Asa Lind

Yıllardır kitabevinde özenle seçtiğimiz kitapları, daha çok kişiye ulaştırmak amacıyla buradayız.

 

Sadece çocuklara değil her yaşa… Çünkü; “çocuk kitaplarını okumanın üst yaş sınırı yok.”
Bir çocuk kitabını açar açmaz bizim duygumuzu harekete geçiren, gülümseten bir yanı mutlaka olur…

Hayatta, öyle anlar vardır ki işe yarayacak tek şey çocuk kitapları olabilir. Kesinlikle şifalandırıcı etkisi olduğunu söyleyebiliriz…

Ailelerin kitap seçerken ve çocuklarını büyütürken sorduğu bir çok sorulardan edindiğimiz deneyimlerden yola çıkarak; öğrendiklerimizi, keşfettiklerimizi, bize katkı sağlayan her iyi şeyi paylaştığımız bir platform burası….

Kitapları seçerken; metni, illüstrasyonları, görselleri ve kitabın verdiği mesajları önemsiyor ve alanında uzman kişilerin görüşlerini de alarak ilerliyoruz.

0-14 yaş cücelerimizin – ve elbette devlerimizin – keyifle okuyacağı kitapları seçmeye özen gösteriyoruz. Onları besleyen kitapları seçerek çocuklarımızın okuma aşkını olabildiğince erken yaşta kazanıp pekiştirmelerini ve bunu yaşamlarının bir parçası haline getirmelerini hedefliyoruz.

İyi Dev Esra

Konfüçyüs’ün bu sözü İyi Dev Esra’nın henüz bir cüceyken bile gerçekleşmesini çok istediği, ancak bir zamanlar imkansız olarak gördüğü bir hayaldi…

Ona iyi gelen kitapları paylaşmaktı hayali, ona iyi gelenlerin bir başkasına da iyi geleceğini umarak…

Kendisi de anne olduktan sonra hayat yolculuğunda çocukluğun ne kadar önemli olduğunu daha da iyi anladı.

“İyi olma” halinin sürdürülebilir olduğunu, çocuklukta başladığını fark etti. Her zaman konuşulan çocukluk travmalarının aksine zamanı geldiğinde yemyeşil ve rengarenk açacak tohumları çocukların hayatına ekmek, gülümseyeceği hatıralar bırakmak, onları seçilmiş “iyi” şeylerle buluşturmak için kolları sıvadı ve tüm bunları “İyi Cüceler”de sunmaya karar verdi.

Yazmayı, okumayı, çiçekleri, bitkileri, toprağı, gökyüzünü, denizi, hayvanları; kısacası doğanın her parçasını çok çok seven, insanın görünmeyen tarafına önem veren bir dev. Irmak’ın annesi.

Bir zamanlar o da bir cüceydi. Bazen mutlu, neşeli, uykucu, bazen sinirli, bazen de çekingen ve huysuz bir cüce oldu ama hep iyi olma yolunda çaba sarf etti. Gerçek sandığımız bu rüya yolunda karşısına çıkan, hayatına dokunan tüm devler ona çok şey kattı. Üniversiteye başladığı yıldan itibaren kurumsal iş hayatında çalıştı. Yaptığı işin arka planında hep okumak, yazmak ve tasarlamak vardı. Hem bu yollarda karşısına çıkanlar hem de dev filozof ve yazarlar sayesinde Esra oldu.

“Hepimizin hayatında zaman zaman ‘Ben kimim?’ diye sorduğumuz anlar oluyor.

Bu soruya ne yanıt verirsek verelim, çocuklarımızın gözünde kahraman birer dev olarak canlanıyoruz hepimiz…

Çocuklar, oyunlar ve kitapların içinde, sürekli öğrenme ve okuma ile geçecek bir yolda ilerlemeyi seçen Esra, öğrenme sürecinin karşılıklı sonsuz olmasını diliyor...

İyi Kedi Paşa

#iyikedipaşa’nın İyi Dev Esra’nın kitaplığında doğduğunu
biliyor muydunuz?

Tüm mahallenin ve cücelerin sevgilisi, İyi Cüceler’in olmazsa olmazı ve daimi çalışanı sevgi dolu bir kedi.

Paşa gözlerini İyi Dev Esra’nın kitaplığında açtı ve dört ay boyunca annesi Peri’nin sütünü emmeye devam etti.

Kitapların arasında doğduğundan mıdır bilinmez, ne zaman kaybolsa kitapların arasından çıkardı. Halen kitapların arasında olmayı, çiçekleri, toprağı ve çocukları çok seviyor.

Updating…
  • Sepetinizde ürün bulunmuyor.
Open chat
İyi Cüceler’e hoş geldiniz!
Size yardımcı olmak için buradayız 🐱🙋‍♀️