Biz Kimiz?

image

Esra Ergüven
İşletme Sahibi / İyi Dev

Yazmayı, okumayı, çiçekleri, bitkileri, toprağı, gökyüzünü, denizi, hayvanları; kısacası doğanın her parçasını çok çok seven, insanın görünmeyen tarafına önem veren bir dev. Irmak’ın annesi. Bir zamanlar o da bir cüceydi. Bazen uykucu, bazen sinirli, bazen de çekingen ve huysuz bir cüce oldu ama hep iyi olma yolunda çaba sarf etti. Gerçek sandığımız bu rüya yolunda karşısına çıkan, hayatına dokunan tüm devler ona çok şey kattı. Üniversiteye başladığı yıldan itibaren kurumsal iş hayatında çalıştı. Yaptığı işin arka planında hep okumak, yazmak ve tasarlamak vardı. Hem bu yollarda karşısına çıkanlar hem de dev filozof ve yazarlar sayesinde Esra oldu.
Doğa; çocuğa adam olmadan önce, çocuk olmayı buyurur.

“Hepimizin hayatında zaman zaman “Ben kimim?” diye sorduğumuz anlar oluyor. Bu soruya ne yanıt verirsek verelim, çocuklarımızın gözünde kahraman birer dev olarak canlanıyoruz hepimiz… 

2017 yılında; çocuklar, oyunlar ve kitapların içinde, sürekli öğrenme ve okuma ile geçecek bir yol çıktı karşıma.

Ben de bu yolda ilerlemeyi seçtim, dilerim ki öğrenme sürecimiz karşılıklı sonsuz olur…

J. J. Rousseau; “Doğa; çocuğa adam olmadan önce, çocuk olmayı buyurur.” diyor.

İyi Cüceler, benim için bahçesini çiçeklerin süslediği, her sabah kapıyı açarken Paşa’nın bizi karşıladığı, akşamları bahçemizdeki salyangozun uğurladığı, içi kitap ve oyun dolu bir ev… Burada her gün bizimle birlikte olan cücelerimizle beraber çocukluğumuzu hatırlayıp kucaklayarak yetişkin olmaya devam ettiğimiz için kendimi çok şanslı hissediyor ve birlikte geçen her güne şükran duyuyorum…”

iyicuceler_logo

 

İyi Haberler

almak için kayıt olun.